Lengu i kockave ben mire per shendetin tone dhe sidomos per dhembet

Lengu i kockave ben mire per shendetin tone dhe sidomos per dhembet

2022, Dec 13    

🦴Kockat kane shume benefite ne organizem!!! Jane plot kolagjen, elementi qe lidh cdo gje ne organizem, gjendet ne dhembe, mishrat e dhembeve, lekure, floke, organe, kudo. 🦴
🍖Disa fakte per kockat dhe palcen e tyre: •nderton mishra dhembesh te shendetshme qe nuk vuajne nga gjakosja ne te ardhmen •konsumi i tij riparon kockat, tendinat, ligamentet •sheron mukozen e zorreve •redukton mundesine per alergji •eshte lehtesisht i tretshem •eshte burim shume i mire i proteinave dhe yndyrnave te shendetshme •ka glicine, e cila ka veti antiinflamatore shume te mira •ka hormonin adiponectin, e cila permireson perdorimin e sheqerit nga qelizat duke ndihmuar ne diabet •ka hekur •ka vitamin B12, A, E
👶🏻Kockat ne kete forme mund tju prenzantohen bebave prej muajit te 6 si nje nga ushqimet e para solide.👶🏻
✅Konsumoni kockat dhe permbajtjen e tyre per me pak gjakosje nga mishrat e dhembeve, floke te bukur, artikulacione te shendetshme.
Tregoni kujdes me modelin e ushqyerjes! Ushqyerja ka larmishmeri, sasi dhe frekuence te vakteve!